„Jsem přesvědčen, že v muzeu se bude líbit nejen dětem, ale že zaujme i dospělé a odbornou veřejnost – a rádi se budou vracet,“ zve k návštěvě ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). O muzeum se nezajímá náhodou – jeho resort muzeum zřizuje. S cílem nepředstavovat jen historii obživy lidí, ale přiblížit i současnost. Se záměrem nabídnout návštěvníkům, aby se něco nového dozvěděli, poučili se, ale i pobavili.

Lidé mohli vidět např. expozici Rybářství

Pro stálé hosty nebude nová tvář muzea překvapením. Rekonstrukci muzea se tým ředitele Jana Půčka rozhodl provést netradičně – za provozu, aby návštěvníci mohli vidět, jak se rodí nová podoba muzea.

Lidé tak již mohli vidět nové expozice Rybářství, Myslivost a Laboratoř ticha, navštívit výstavu Rozkulačeno! či zavítat na takové akce jako Letenské prase, Bylinkový den či Cukrářské slavnosti. Nyní se jistě s velkou pozorností setkají tři úplné novinky: stálé expozice Voda v krajině, Objevovna a Gastrostudio.

Gastrostudio je postaveno jako tréninkové místo

Zatímco první z nich nabízí řadu map, animací, ale i podmanivou zvukovou iluzi, druhé dvě kladou důraz na zážitek. Objevovna je určena hlavně pro bádání a zkoumání školáků. Gastrostudio je zase postaveno jako tréninkové místo národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR, který jezdí do ciziny reprezentovat naši kulinářskou dovednost – s přímým přenosem dění na pracovní ploše na obrazovky před studiem. Příležitost zapojit se do rozmanitého dění kolem kuchyně zde však dostanou také návštěvníci. Velcí i malí.