Na břehu Vltavy dokonce chvílemi strážníci, kterým nově pomáhají pracovníci společnosti CrowdSafety, hráli spíše přesilovku. Ani oni, ani najatý antikonfliktní tým v tu chvíli nemuseli řešit nezakrytá ústa či nos, případně popíjení alkoholu. „Zatím je klid, lidé jsou ohleduplní a dodržují nařízení,“ řekl jeden z anticovid týmu.
I u výdejního okénka jedné z kaváren nebylo třeba si dávat pozor na dvoumetrové rozestupy. Široko daleko nikdo. Ačkoli hovořit o okénku působí trochu nepatřičně. Výdejním prostorem je totiž okno jedné z kobek o průměru přes 5 metrů.
Cílem není šikana
Čtyřčlenný tým vypomáhající městské policii zahájil svou práci už v pátek v 11 hodin. Návštěvníky náplavek mají lidé z CrowdSafety upozorňovat na nutnost nošení odpovídajících ochranných pomůcek zakrývající horní cesty dýchací a dodržování minimálních rozestupů.
V době předcovidové byla náplavka málokdy prázdná.
Fotogalerie: Pohoda na náplavce na Rašínově nábřeží v Praze.
Podle kurátora Pražských náplavek Petra Hozmana využívá magistrát služeb společnosti, která se na zajištění bezpečnosti masových akcí specializuje dlouhodobě. „Firma CrowdSafety zajišťovala bezpečnost například také na Festivalu svobody, který se konal 17. listopadu na Národní třídě, Václavském náměstí a Albertově.“
Martin Beck z CrowdSafety řekl Pražskému deníku, že členky a členové anticovidového týmu jsou řádně vyškolení: „Ve firmě pracují zkušení krizoví manažeři i absolventi davové psychologie. Nejsme žádní securiťáci. Nemáme zákonné pravomoce. Nebudeme na náplavkách od toho, abychom někoho šikanovali. Pokud někdo neuposlechne našich výzev, zavoláme strážníky či státní policii, aby problém dál řešili.“