„Investor má stavební povolení vydané na rozšíření golfového hřiště o tři jamky a dodatečně povolené terénní úpravy," popsal náměstek Stropnický. Vyzval proto se starostou Prahy 16 Karlem Hanzlíkem stavební úřad, aby situaci prošetřil. Podle něj je třeba zjistit, jestli je stavba v souladu s vydaným stavebním povolením a zda jej stavební úřad vydal v souladu se zákonem.

Vytěžené území má podle něj několik hektarů a ze tří stran ji zakrývají zemní valy. „V chodu je řada bagrů a těžebních strojů, uprostřed je vytěžené jezero o průměru minimálně 100 metrů. Zhruba každých pět minut po polní cestě odjíždí kamion plný vytěženého materiálu," popsal Stropnický.

Stropnický byl spolu se zástupci místních samospráv na návštěvě Radotína, Zbraslavi a Velké Chuchle. Městské části a hlavní město se snaží dohodnout na koordinované správě oblasti soutoku Berounky a Vltavy. Náměstek Stropnický podpořil návrh jejich „Memoranda o spolupráci na rozvoji a budoucím využití území kolem soutoku Berounky a Vltavy," které vycházejí z Koncepce pražských břehů, a značí první krok k vytvoření takzvaného „příměstského parku".