Budovy památkově chráněného nádraží a okolní pozemky vlastní České dráhy, předkupní právo na ně ale má Žižkov Station Development, společná firma Českých drah a developera Sekyra Group. Podle materiálu schváleného radními podmiňuje developer dohodu příslibem, že se bude podílet na budoucí rekonstrukci památky. Magistrát bude ještě muset rozhodnout, zda zvolí celkovou rekonstrukci za 2,5 miliardy korun, nebo pouze hrubé práce a zbytek nechá na dalších uživatelích. To by městskou kasu vyšlo na 1,6 až 1,9 miliardy korun.

V architektonicky cenných budovách z 30. let by měly vzniknout nebytové prostory a byty, z nichž si chce alespoň polovinu ponechat ve vlastnictví město. O částečné využití tří budov nádraží má zájem také Národní filmový archiv. Proměnou by měl v následujících letech projít celý brownfield u žižkovského nádraží. Kromě revitalizace objektu nádraží tu Sekyra Group plánuje stavět byty a kanceláře.

Burza jako za socialismu. Jarmark na Žižkově odstartoval
V prostorách zmíněného Nákladového nádraží Žižkov, který se nazývá Terminál Žižkov, se mohou návštěvníci vrátit o několik let zpátky. Přece kdo za socialismu (i později po revoluci) nebyl na „burze“, jako by vůbec nebyl. Na žižkovském jarmarku, který odstartoval v sobotu ráno, budou k dostání sběratelské kousky, elektronika, oblečení nebo drogerie - je to tedy návrat do časů minulých s tím rozdílem, že se nemusí člověk bát přísného dohledu StB a policie. „Na jarmarku uvítáme nejen kupující, ale i prodejce. Pokud máte doma něco, co byste chtěli v prodeji nabídnout – stačí na jarmark přijít, zaregistrovat se u pořadatelů a můžete rovnou prodávat,“ říká organizátor trhů Pavel Halada. „První jarmark je pro prodejce zdarma. Můžou si tedy přijít vyzkoušet, jaké to je a jestli by s námi chtěli prodávat pravidelně,“ dodává Halada. Tisková zpráva uvádí, že na jarmarku nechybí ani občerstvení - například stánky s hamburgery a pivem. Trhy na žižkovském nákladovém nádraží budou otevřeny každý víkend od 7 do 17 hodin. Vstupné je deset korun, děti a invalidé mohou jít na jarmark zadarmo. V areálu lze pohodlně zaparkovat přímo u plochy trhů, vjezd je značený z ulice Jana Želivského.