„Řekli jsme si, že by bylo skvělé představit obyvatelům desítky, jak různorodě se dá v městské části trávit volný čas – ať už jde o sportovní nebo jiné vyžití. Oslovili jsme proto stovky zdejších klubů a spolků s nabídkou, jestli nechtějí svou činnost veřejně představit. Protože jejich zájem předčil naše očekávání, uspořádali jsme první ročník Sportovního a volnočasového veletrhu,“ vysvětlil radní pro sport Bohumil Zoufalík.

Veletrh začne v neděli 8. října v 11 hodin a potrvá až do 18 hodin. V Malešickém parku se lidé seznámí s nejrůznějšími volnočasovými aktivitami. Nezávisle na počasí představí svou činnost kolem padesáti vystavovatelů. U většiny z nich si budete moci činnost dokonce i vyzkoušet.

Na pódiu se pak návštěvníci budou moci podívat na ukázku tance, canisterapii, jógy, první pomoci či fyzioterapeutického cvičení. Vystoupí zde i známí sportovci jako třeba Tomáš Verner či David Svoboda.

„Pro nás jde o nejdůležitější akci roku, která nám pomáhá s naším hlavním cílem. Tím je propojení fungujících organizací a spolků s lidmi, kteří chtějí sportovat a aktivně trávit svůj volný čas. Občané se tak dozví třeba i o menších spolcích, které nabízejí zajímavé aktivity, ale nemají tolik prostředků se prezentovat,“ uzavřel Bohumil Zoufalík.