Například kdyby v ní chtěl zřídit lukrativní podnik pro úzkou skupinu lidí typu nevěstinec či kasino. Dopravce je postojem městské části překvapen, obstrukce prý rekonstrukci jenom zpozdí. Praha 2 nicméně stále doufá, že se bezúplatně stane majitelem historické stavby, jak včera informoval Deník.

Ačkoli je na nádraží Vyšehrad už mnoho let klid a budova postupně chátrá, kolem její budoucnosti je nyní pořádně rušno. České dráhy jsou neoblomné a trvají na tom, že se musí při převodu nevyužívaného objektu chovat tržně. Městská část také nechce ustoupit ze svých pozic a hodlá dělat budoucímu majiteli nádraží problémy.

Do rekonstrukce nádraží vinohradská radnice sice nebude moci nijak mluvit, ale může ji velmi zkomplikovat. Bez jejího svolení se totiž neobejde přesun bývalé historické čekárny na jiné místo na nádraží, což je jedna z podmínek právě probíhajícího výběrového řízení na budoucího majitele nádražní budovy. „Musíme k tomu vydat územní rozhodnutí. A pokud se ukáže, že majitel hodlá z nádraží udělat něco, co nebude sloužit občanům, tak ho od nás určitě nedostane,“ prohlásil místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek.

ČD: Nezdržujte opravy

„Celá rekonstrukce památkově chráněného vyšehradského nádraží se tak zpozdí. Všichni se přitom snažíme o to, aby bylo co nejdříve v rukou investora, který se o něj postará a najde pro něj využití,“ uvedl Ondřej Kubala z Českých drah. Vzápětí připustil, že pokud má Praha 2 takovou pravomoc, tak jí v tom nelze zabránit. Jméno vítěze výběrového řízení má být zveřejněno již začátkem června.