Provoz tramvají 15 a 17 byl zhruba hodinu zcela zastaven v úseku Čechův Most - Strossmayerovo náměstí. Doprava tam byla obnovena po 12.30. Zaplaveno bylo také obratiště Spojovací, což zasáhlo linky 1, 9 a 11. Okolo 13:00 se zpoždění týkalo už pouze tramvajových linek 15, 17 a 22. „Provoz tramvají by měl být po dešti již pravidelný a všechny tratě plně průjezdné,“ napsal organizátor dopravy v metropoli a okolí Ropid krátce před druhou hodinou.

Hasiči v Praze kvůli bouřce do jedné hodiny odpoledne zasahovali celkem u 16 případů. „Nejvíce práce máme teď s čerpáním vody v oblasti Holešovic,“ uvedli na twitteru s tím, že se jednalo o sklepy a komunikace. Dvakrát také odstraňovali spadlé stromy.

Kvůli silnému větru a dešti nejezdila ani lanovka v pražské zoo, chvíli byly omezeny i přívozy. Stále je uzavřený výjezd z tunelového komplexu Blanka na Letnou ve směru Troja. Dopravní omezení trvalo až do sedmi hodin.

Výstraha před silnými bouřkami platila v metropoli do 20:00. Podle úterního upozornění Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se bouřky měly objevovat na většině území s výjimkou západních Čech a zejména odpoledne a večer měly být silné, na východě země i velmi silné s přívalovým deštěm, silným větrem a krupobitím. V hlavním městě však odpoledne začaly slábnout a večer už se obloha rozjasnila.