„Připravujeme celkovou rekonstrukci vozovky s kompletní sanací nekvalitního a vodou značně poškozeného podloží s množstvím různých kaveren. Současnou dlažbu nahradí nový živičný povrch,“ potvrdil Tomáš Mrázek z Technické správy komunikací. Zároveň dojde během opravy k vybudování nové světelné signalizace před nemocnicí Na Františku a rekonstrukce té stávající u Řásnovky.

Radnice chce garáže

Pod zdravotnickým zařízením chce radnice první městské části vybudovat podzemní garáže a práce na nich hodlá zkoordinovat s opravou nábřeží. „Proto ještě není určen přesný termín, kdy se příští rok začne s pracemi. Byl by totiž nesmysl rozkopávat stejné místo dvakrát,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Petr Hejma, podle kterého vznikne v garážích 35 parkovacích míst pro personál nemocnice, 54 pro pacienty a 35 pro rezidenty.

Náklady jsou vyčísleny na 170 milionů korun. Radnice nyní rozdává stovkám lidí ze Starého Města do schránek pozvánku na veřejnou debatu o garážích. „Názor na záměr jejich vybudování nezměníme, ale chceme lidem vysvětlit všechny podrobnosti projektu a rozptýlit jejich případné pochybnosti o něm. Je to taková vysvětlovací kampaň,“ pokračoval starosta Hejma.

Objížďka po levém břehu

Vltavy Během oprav nábřeží, které by měly trvat přibližně půl až tři čtvrtě roku, budou řidiči neprůjezdný úsek objíždět přes Čechův most, nábřeží E. Beneše a Štefánikův most. Technická správa komunikací má na opravu vyčleněných 55 milionů korun. Datum zahájení ještě není přesně dané, jasno bude až po dalším jednání pražského zastupitelstva. To se chystá 29. listopadu hlasovat o rozpočtu metropole na příští rok a uvidí se, kolik nakonec správcům komunikací přičlení peněz na opravy.