S sebou měla transparenty s nápisy jako „Zámek hrůzy zadarmo = slez bolševiků" nebo „Komunisté zavraždili více lidí než nacisté". Posléze se přesunuli na Křižíkovu fontánu, kde se slavnost konala.

Prvomájové setkání zahájila projevem z pódia komunistická poslankyně Marta Semelová, která kritizovala kapitalismus, jenž podle ní v zemi vládne téměř pětadvacet let, chudobu, ale i násilí ve světě. „Zisky jdou ne těm, kdo se o ně zasloužili a kdo je potřebují, ale do kapes soukromých, velmi často zahraničních firem. Tento systém se nedá vyšperkovávat, jak někteří předstírají, tento systém je třeba změnit," prohlásila mimo jiné Semelová.

Mezi návštěvníky se tradičně objevil bývalý generální tajemník někdejšího Ústředního výboru Komunistické strany Československa Miloš Jakeš. Řekl, že podle něj byznys dál okupuje politiku ke svým zájmům. „Koneckonců, pro koho se dnes dělá politika, pro ty bohaté, aby byli ještě bohatší," řekl jedenadevadesa­tiletý Jakeš.

Jakeš: Evropská unie je pouze ve vleku

K podobnému vývoji podle něj dochází i v ostatních zemích, zmínil s odkazem na aktuální dění na Ukrajině. „Myslím si, že pro vše, co se dnes děje, jsou inspirátorem Spojené státy, které považují za hlavní obklíčit Sovětský svaz, kde budou vlády jemu nepřátelské," míní. Evropská unie je pouze ve vleku, řekl, což je podle něj nejhorší, co Evropu mohlo potkat.

Prvomájové setkání komunisté pojali i jako představení kandidátů KSČM do letošních voleb do Evropského parlamentu, zastupitelstva hlavního města nebo do Senátu. Kandidáti z pódia představili hlavní body svých programů. K dispozici byly také propagační stánky Svazu mladých komunistů nebo Společnosti česko-kubánského přátelství.