"Výstaviště mi stejně jako celá přilehlá Stromovka přirostlo k srdci a na jeho rozvoji mi hodně záleží. Jsem ráda, že se nám celou tu revitalizaci povedlo nastartovat a už nyní je vidět, že se dostavují výsledky," uvedla primátorka s tím, že chce prověřit smlouvy a být detailně informována o dění ve firmě. Na postupu se dohodla s radním pro kulturu Janem Wolfem (KDU-ČSL/Trojkoalice), do jehož gesce Výstaviště spadá.

Bývalý předseda dozorčí rady Vyhnánek na funkci rezignoval poté, co radní nevyslyšeli jeho apel na to, aby se sešli a situaci ve firmě řešili. Představenstvo společnosti podle něj nedodržuje zákon. Bližší detaily sdělit nechtěl, bezprostřední problém se podle něj týká chystané akce PragueCon 2018.

"S ohledem na řadu výzev, kterým bude muset společnost v příštích týdnech a měsících čelit, považuji konečně za neudržitelné, aby se do jejího denního fungování jakýmkoli způsobem nadále vměšovala primátorka hlavního města Prahy. Její spoluodpovědnost za aktuální stav společnosti Výstaviště Praha je neoddiskutovatelná," napsal v otevřeném dopise, který zaslal na magistrát.

Vyhnánek v dokumentu dále uvádí, že o stav firmy "nejeví zástupci hlavního města jakožto jediného akcionáře ani elementární zájem" a že pochybení souvisí s "neodolatelným nutkáním několika manažerů přihrávat veřejné zakázky svým kamarádům a spřáteleným firmám". Zastupitelské výbory pro kulturu a legislativu pražské radní předminulý týden vyzvaly, aby situaci řešili. Možnými pochybeními vedení Výstaviště se zřejmě bude zabývat i kontrolní výbor.

Situaci kolem Výstaviště, které je památkově chráněno, řeší Praha řadu let. Město se v roce 2012 vyvázalo z dlouhodobé a podle některých názorů nevýhodné nájemní smlouvy se společností Incheba. Před třemi lety pak přešla správa pod městskou společnost Výstaviště Praha. Nedávno radní schválili rekonstrukci a dostavbu Lapidária, kde by měla být následně umístěna Slovanská epopej.

Nelibost veřejnosti vyvolalo také rozhodnutí o odstranění legendární horské drahy ze 70. let, které by však nemělo ohrozit tradičně oblíbenou Matějskou pouť. Se zábavním parkem počítá právě plánovaná revitalizace areálu u parku Stromovka vzniklého v roce 1891. Výstaviště poškodila povodeň v roce 2002 a o šest let později zasáhl požár jedno křídlo Průmyslového paláce.