Lidem se naskytoval pohled na čilé barevné hemžení. Dívka v dlouhé lehké sukni nabízí kolemjdoucím společně se svým kolegou, který svým vzhledem působí orientálně, pravý indický čaj, její sousedka rozeznívá himalájský hudební nástroj, muž nedaleko zase míchá v shaku svoje speciality. „Pracoval jsem za barem a viděl jsem přicházet krásné lidi a odcházet velmi škaredé lidi. Tak jsem chtěl dělat jiné drinky. Čajové mají jen samé dobré účinky. Teď ke mně přicházejí krásní lidé a odcházejí ještě krásnější," usmívá se.

Inspirací pro návštěvníky byly také ukázky čajových obřadů, hra na tepané tibetské misky, které se rozezvučovaly v rukou dospělých i malých dětí, fascinovaně ťukajících do rezonujících hudebních nástrojů. Cena misek se odvíjela od jejich stáří a váhy.
Festival byl příležitostí, jak představit své čajové dovednosti. Sjeli se sem majitelé 
a provozovatelé čajoven z celého světa. Nechyběli tu ani cestovatelé, kteří nabízeli nástroje a textilie typické pro čajové obřady.

Vedle profesionálních „čajovníků" a „čajařů" se mezi dekami a stánky pohybovala spousta čajových amatérů. Velký úspěch zaznamenali především prodejci čajového piva a barman čajových drinků.

Čaj jako most mezi kulturami a zeměmi

Nápoj informací o předcích, kultuře, zvycích, etice, etiketě, gastronomii, zemědělství 
a duchovní esenci u jednotlivých národů. Tak čaj, vztah 
k němu i celý festival představuje zakladatel a ředitel Čajomír Festu Jaromír Horák. Náruživý pijan čaje, kterému přátelé čajové kultury neřeknou jinak než „Čajomír", uspořádal v loňském roce čajové hody na malostranské Kampě. Vyjádřil ale spokojenost s tím, že se čtvrtý ročník slavností čaje vrátil na své původní místo, na Vyšehrad.

„Myslím si, že je to krásné 
a charismatické místo, na kterém se lidi rádi setkají. Proto taky festival vznikl, aby se lidé u čaje setkali a aby se kult čaje u nás v Česku podpořil 
a abychom přinesli určitou osvětu," říká. „Inspiraci jsem si dovezl z korejské čajové školy, kde proběhlo velké setkání u hrobky krále Suro. Tady na Vyšehradě jsou také hroby, a proto toto místo hraje pro mě obrovskou roli," doplňuje.

Přehlídka čajových specialit odborníků

Klára Kočanová a její indický assam

Je to sladký čaj, který dělám nad ohništěm, kde mám dva kotlíky. V jednom je pravý čaj a v druhém směs koření. Přidávám cukr a mléko. Večer, až bude koření pořádně vylouhované, bude mít největší sílu.

Jiří Boháč a jeho čajový drink

Čajová moderna, tak bych to nazval. Je to snáz pochopitelné pro normálního čajového konzumenta a nejen pro členy čajové komunity. Nechci se schovávat v kuchyni, ale chci čajové drinky dělat před lidmi.

Kryštof Hořák a čajové pivo

Čajové pivo je z malého domácího pivovaru. Jeho receptura je samozřejmě tajná, ale základem je světlé pivo vykvašené s pchu erem. Osobně mám ale raději čaj než pivo. Dnes jsem si ho tu užil už o půl šesté ráno.

Jana Hůlová a její čajová čokoláda

Používám výhradně čokoládu z Francie a Belgie. Mám ráda spojení výrazné chutě čaje a koření. Třeba bonbon s černým čajem, badyánem, černým pepřem, skořicí a ovocem. Čaj a čokoláda se skvěle doplní.