Meteorologové slibují tropický víkend s teplotami vybízejícími k návštěvě koupaliště. Pražané mají z čeho vybírat.

Pozor na žraloky

Největší akvapark ve střední Evropě Aquapalace Praha najdou návštěvníci na šestém kilometru dálnice D1 v komerční zóně Průhonice-Čestlice. Přijdou si v něm na své jak milovníci adrenalinu, tak vyznavači kondičního plavání a relaxace. Aquapark nabízí mimo jiné šest tobogánů a tři skluzavky, z nichž na jedné se sveze i čtyřčlenná rodina. Návštěvníci si navíc mohou po vychutnání drinku v korálovém baru prohlédnout i tři žraloky černoploutvé.

K dopravě lze využít speciálního autobusového spoje zdarma. Od stanice metra Opatov k Aquapalace jezdí každou hodinu linka s příznačným názvem Aquabus.

Ti, jimž se nechce ven z Prahy, mohou navštívit některý ze zdejších areálů. Travnaté pláže, beachvolejbalový kurt, stoly pro stolní tenis a stometrový tobogán, to vše čeká návštěvníky koupaliště Petynka v Praze 6. Místo navíc vychází vstříc i handicapovaným spoluobčanům, kteří sem mají bezbariérový přístup a instalované hydraulické sedadlo, jež je spustí přímo do bazénu.

Pro sportovce Žluté lázně

Prohřát své tělo v páře, využít rehabilitace či solária nebo si jen tak zaplavat v některém ze tří bazénů, z nichž dva jsou venkovní a jeden krytý, mohou návštěvníci plaveckého areálu v Podolí. Koupaliště rozšiřují nabídku Trampolíny, ping-pongové stoly, lehátka a slunečníky, ale i volejbalovou pláž nebo dětský bazén nabízí návštěvníkům koupaliště v Klánovicích.

Sportovci si přijdou na své i ve Žlutých lázních – mohou si vybrat mezi fotbalovou klecí, hřištěm na petanque či nohejbal, stolním tenisem nebo venkovními šachy. Neposedné ratolesti tu navíc pohlídají v dětském koutku. Vstup do areálu je zdarma. Hodně muziky za málo peněz nabízí svým návštěvníkům areál Hostivařské přehrady. K dispozici je tu tobogán dlouhý 110 metrů, sportovní nadšenci si mohou zapůjčit šlapadla, lodičky nebo šlapací čtyřkolky Bergtoys.

Vodní lyžování ve Skochovicích

Milovníci vodního lyžování neboli wakeboardingu mohou o víkendu vyrazit z Prahy směrem na Slapy – do Skochovic u Prahy. Podrobnosti o areálu najdou na internetových stránkách www.wakeboard.cz. Nuda v Praze nebude ani v areálu koupaliště Na Stírce v Praze 8, kde si malí i velcí užijí plavání v několika bazénech. Ten pro děti má navíc vodní hřib a skluzavku. Dále je zde možno zahrát si stolní tenis, šipky, fotbálek i kroket. I na tomto koupališti myslí na handicapované občany a k bazénu je vybudován bezbariérový přístup.

Nohejbal, dětské brouzdaliště, houpačky a skluzavky využijí Pražané při návštěvě Koupaliště Divoká Šárka v malebném Šáreckém údolí. Školu pro neplavce, klouzačky a prolézačky a navíc za každého počasí vyhřívané bazény, s takovou nabídkou přichází toto léto Plavecký stadion Slavia Praha v Praze 10.

Pražské bazény

Aquapalace Praha 6 km od Prahy v komerční zóně Průhonice-Čestlice Otevírací doba: 10.OO–22.00 Vstupné: 140–240 Kč/2 hodiny
Koupaliště Petynka Otevřená 4, Praha 6 – Střešovice Otevírací doba: 7.00–21.00 Vstupné: 70–100 Kč
Plavecký stadion Podolí Podolská 74, Praha 4 Otevírací doba: 6.00–21.45 Vstupné: 55–140 Kč
Koupaliště Klánovice V Jehličině 391, Praha 9 Otevírací doba: 9.00–19.00 Vstupné: 50–100 Kč
Hostivařská přehrada K Jezeru, Praha 10 Otevírací doba: 9.00–20.00 Vstupné: 40–60 Kč
Koupaliště Na Stírce Pod Statky 14, Praha 8 – Kobylisy Otevírací doba: 9.00–19.00 Vstupné: 65–110 Kč
Koupaliště Divoká Šárka Divoká Šárka 41, Praha 6 Otevírací doba: 9.00–19.00 Vstupné: 20–60 Kč
Plavecký stadion Slavia Praha Vladivostocká 10, Praha 10 Otevírací doba: 9.00–20.00 Vstupné: 50–120 Kč