Výstavní plocha veletrhu je letos 18 800 metrů čtverečních. Výrazné zastoupení budou mít opět asijské země - Čína, Srí Lanka, Indie, Indonésie a Vietnam, ale země z Karibiku, jako jsou Kuba a Dominikánská republika. Novým vystavovatelem je Mexiko, po devíti letech se znovu vrací stánek Polska.

V sobotu se uskuteční přednáška

Expozice Moravskoslezského kraje bude umístěna ve Veletržní hale a bude lákat návštěvníky na výlety a dovolenou s poznáváním hradů, zámků a kulturních památek nebo pozvánkami na industriální památky. V sobotu mohou návštěvníci navštívit prezentaci Polsko očima Ewy Farné.

Součástí veletrhu budou workshopy, semináře a filmové přehlídky WorldFilm a Expediční kamera. V sobotu se uskuteční přednáška Prague City Tourism - Pražská kavárna jako fenomén městského života.

Holiday World se koná společně s gastronomickým veletrhem

V rámci WorldFilmu mohou zájemci o víkendu navštívit besedy mj. s fotografem Martinem Procházkou, cestovateli Miloslavem Stinglem a Viliamem Poltikovičem.

Holiday World se koná společně s 11. ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel. Ten se letos bude konat na ploše o 40 procent větší než loni. Návštěvníkům se představí 172 vystavovatelů z 19 zemí.

Čtěte také: Na pražském veletrhu se představuje nejvyšší dřevostavba v Česku