Zatímco ještě čtvrt hodiny před oficiálním začátkem demonstrace bylo na Václavském náměstí podle odhadů zhruba tři sta lidí, s úderem 15. hodiny ale na místo začal proudit dav a náměstí se začalo plnit. Během chvíle bylo pražské Václavské náměstí demonstranty zaplněno asi do poloviny. Na místě byla policie a antikonfliktní tým.

"Nesouhlasíme s tím, co se tady už dva roky děje. Nesouhlasíme s tím, že všichni vědí, že roušky nepomáhají, přesto je musíme nosit. Nesouhlasíme ani s tím, že nás nutí do očkování, přestože se ví, že očkování nebrání šíření covidu," řekli Deníku dva demonstrující.

Na pódiu se střídali jednotliví řečníci, mezi kterými nechyběl ani moravský právník, vysokoškolský pedagog a politik Zdeněk Koudelka. „Ta Vojtěchova vyhláška stále platí. Když se podíváte na usnesení vlády z 15. ledna, tak tam o zrušení očkování nenajdete ani slovo. Je to největší podraz zvláště na vojáky," řekl Koudelka.

Podle pořadatelů dorazilo 6000 lidí. Demonstranti dávali za příklad Kanadu a hlasitě křičeli "svobodu".

Na akci vystoupili například senátorka Alena Dernerová (nestr. za SD–SN), Soňa Peková, právník Ondřej Dostál, režisér Igor Chaun či šéf organizace Podnikatelské odbory Radomil Bábek. "Máme cíl. A ten cíl se jmenuje generální stávka," řekl Bábek. Zmínil schůzky s protestujícími kolegy ze Slovenska a Rakouska, označil činnost za "odbojové hnutí".

Jedním z posledních řečníků byl zpěvák Daniel Landa. "Důrazně odmítáme žít ve společnosti jedné pravdy. Jediné, co pro to můžeme udělat, je vytrvat," řekl zpěvák. Na závěr svého vystoupení zanotoval husitský chorál Ktož jsú boží bojovníci.

Po tříhodinovém shromáždění se účastníci vydali na pochod Prahou. Od sochy svatého Václava vyrazili kolem 18:00. Pořadatelé nahlásili trasu přes ulici Na příkopě, náměstí Republiky a Revoluční po Dvořákově nábřeží k Mánesovu mostu, odtud pak přes Vltavu po nábřeží k sídlu vlády. Od Strakovy akademie se mělo pokračovat Chotkovou a ulicí Mariánské hradby až na Hradčanské náměstí. Sem průvod dorazil kolem 19:15.

Program skončil zpěvem někdejší československé hymny. Poté se účastníci začali rozcházet.