„Kreml nedovolil, aby se voleb účastnili populární kandidáti a vzkázal: konkurence ve volbách nebude," uvádějí organizátoři pražského protestu. Ruská vláda dle nich vytváří z voličů "bezmocné statisty a rukojmí systému manipulací".

Transparenty i vlajky 

„Hrát podle pravidel daných systémem, který plive na ústavu, je ostudné. Stejně ostudné je účastnit se referenda o důvěře Putinovi. Je třeba společně přetavit stávku voličů v nové, široké hnutí nesouhlasu," tvrdí organizátoři.

Účastníci akce měli nad hlavami transparenty, na kterých byla hesla jako "volby v Rusku - světový podvod", nebo "Krym je Ukrajina, ne místo pro volby Putina". Kromě ruských vlajek, zavlály na horní části Václavského náměstí vlajka EU a krymských Tatarů.

Průběh zatčení opozičního předáka 

V neděli ráno vtrhli do moskevské kanceláře Fondu boje proti korupci  policisté a zadrželi opozičního předáka Navalného a několik jeho spolupracovníků. Vysvětlovali to telefonátem, který je prý upozornil na bombu v budově a že ji budou muset vyklidit.

Podle serveru Newsru.com vtrhli policisté i do studia odkud Navalného spolupracovníci zajišťovali přímý přenos z demonstrací, které se konaly po celém Rusku. Kolem poledne pak ruská policie zadržela Navalného, který se v Moskvě připojil ke svým přívržencům. Rusové budou volit prezidenta 18. března. Největším favoritem voleb je Vladimir Putin.