Starosta Jiří Ptáček (TOP 09) se proto i s ohledem na rekordní délku posledního ustavujícího zastupitelstva, které trvalo až do ranních hodin, rozhodl svolat jednání dvě.

Na tom pátečním bude koalice TOP 09, STAN, Pirátů a Zelených vysvětlovat opozici, proč zastavila výběrové řízení v hodnotě půl miliardy na revitalizaci paneláků v Blahoslavově a Roháčově ulici a na rekonstrukci radnice.

Rekonstrukce paneláků zůstává prioritou

„Toto výběrové řízení bylo vyhlášeno přesně v den, kdy probíhalo ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva a bývalé vedení v čele s exstarostou Alexandrem Bellu předávalo své funkce nové radě. Ani na jednu z těchto stavebních zakázek nebylo vydáno stavební povolení a není ujasněno její financování. Proto považuji tlak na samotné výběrové řízení za absurdní,“ říká k tomu starosta Ptáček s tím, že rekonstrukce radnice bude muset počkat. „S nájemníky panelových domů komunikuji, osobně jsem je byl navštívit a jsme domluveni, že rekonstrukce jejich domů je pro nás prioritou,“ ujišťuje žižkovský starosta.

Druhým bodem mimořádného jednání jsou místostarostové Ondřej Rut a Štěpán Štrébl, kteří byli zároveň zvoleni členy finančního výboru, což neumožňuje zákon. Podle Ptáčka bude problém vyřešen na úterním řádném zasedání zastupitelstva, kde za sebe Zelení a Piráti navrhnou do komisí nové zástupce.