„Podle aktuálních materiálů se nejvyšší teploty budou 24. prosince v Čechách pohybovat kolem deseti stupňů Celsia, na jihu Čech, na Plzeňsku nebo v Praze se teplota může dostat i přes 12 stupňů Celsia. Na Moravě a ve Slezsku bude ve srovnání s Čechami chladněji, přesto ale mrznout nebude, denní maxima budou kolem čtyř stupňů Celsia," sdělil Jan Šrámek z ČHMÚ. Denní maxima by se měla udržovat nad nulou až do Silvestra.

V noci by se měly teploty stále držet mírně pod bodem mrazu, a hrozí tak ledovka. „Na Moravě a ve Slezsku bude v neděli nejdřív sněžit, později bude sněžení přecházet do deště a teploty budou déle zůstávat pod nulou nebo blízko nuly. Ledovka se tam v neděli a pravděpodobně i v noci na pondělí bude tvořit místy, tedy podstatně víc než v Čechách," varoval Šrámek.

Meteorologové ale upozorňují, že předpověď na svátky je velmi nejistá. V nejbližších dnech totiž podle numerických předpovědních modelů bude v blízkosti českého území teplotní rozhraní. Česko se tak může ocitnout jak v teplém, tak ve studeném vzduchu, což má přitom hlavní vliv na předpověď teplot.