„Vcelku je prozatím klid, pouze poslední hodinu řešíme několik případů vandalismu a drobných rvaček, na pár místech také hořely popelnice," řekla ČTK po 23:00 policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Lůžka jediné pražské záchytné stanice v Nemocnici Na Bulovce byla už odpoledne téměř plná a po 22:00 nebylo podle mluvčího nemocnice Martina Šalka volné žádné z celkem 15 míst. „U tří klientů je šance, že už nadýchají natolik málo, že půjdou domů, místa se ale okamžitě zaplní," řekl Šalek.

Pokud záchytka nestačí, vypomáhá interní klinika. Využitá kapacita záchytky není podle něj nic výjimečného už vzhledem k počtu lůžek připadajících na více než milionovou Prahu. Stanice je prý běžně zcela obsazena i ve všední dny, rozdíl bývá pouze v tom, že se zaplní až po půlnoci.

Policie uzavřela jako každoročně pro auta Václavské náměstí včetně některých příjezdových ulic. Jiné komunikace jsou naopak průjezdné obousměrně. Policie požádala lidi, aby do centra raději auty nejezdili.

Na oslavy dohlíželo v centru metropole přibližně 200 policistů a 160 strážníků. Byli zejména na Staroměstském a Václavském náměstí. V pohotovosti bylo i vozidlo pro svoz opilých lidí.

Stánky s občerstvením zůstaly otevřeny do 00:30, z bezpečnostních důvodů se neprodávaly nápoje ve skle. Zákaz parkování pro auta na Václavském náměstí platil od 10:00 celých 24 hodin, zákaz vjezdu vozidel od 16:00.

Záchranka umístila na Václavské náměstí čtyři sanitky včetně modulu Golem, který stál u křižovatky se Štěpánskou ulicí. Situaci sledovali také hasiči, kteří přistavili na Staroměstské náměstí dva vozy, třetí na Můstek.