Na své cestě do Prahy stačili vyrabovat dvě benzinové čerpací stanice mezi Brnem a Břeclaví. Policisté osádku dvou autobusů zatkli. Na a na čtvrteční zápas by se dostat neměli. Přesto je ale možné očekávat zvláště ve večerních hodinách po ukončení zápasu výtržnosti a střety s policií.

Tři Srbové vyhoštěni, čtyři zatčeni

Autobus s fanoušky od hranic Prahy až na Strahov, kde jsou Srbové ubytováni, doprovodily policejní sirény. Jen co vystoupili, prošli důkladnou lustrací s cílem odhalit spolupachatele útoku na čerpací stanice.

Cizinecká policie si jich na služebnu odvezla patnáct.

„Šest fanoušků nemělo zdravotní pojištění a tři z nich tvrdili, že nemají cestovní doklady. Prověřením v evidencích se potvrdilo, že nemají víza, která opravňují občany Srbska ke vstupu a pobytu na území ČR. Udělili jsme jim správní vyhoštění na jeden rok Do dnešní půlnoci musí opustit naše území. Cizincům bez zdravotního pojištění jsme dali pokutu,“ řekla mluvčí cizinecké policie Jana Dudová.

„Čtyři pasažéry autobusu si rovnou převzala kriminálka. Jaou podezřelí z poškozování cizí věci. Našly se u nich spreje. Na dnešní zápas se nedostanou,“ doplnil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Tři stovky policistů v ulicích. Ve vzduchu vrtulník

„Na pohyb fanoušků po metropoli dohlédnou téměř tři stovky policistů z pořádkové, dopravní i kriminální služby. V terénu budou členové antikonfliktního týmu, policisté na koních, psovodi se služebními psy a pyrotechnici. Pro případ mimořádného vývoje bezpečnostní situace bude v záloze připravena Speciální pořádková jednotka. Vrtulník bude monitorovat situaci ze vzduchu. Plynulost dopravy by mělo zajistit pětadvacet strážníků městské policie. Na stadionu je připraveno dvě stě dvacet pořadatelů,“ informovala mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Na zápas mezi pražskou Slavií a týmem z Bělehradu bylo zatím prodáno sedm tisíc šest set vstupenek. Fanouškům Srbského týmu jich bylo nabídnuto tisíc sto. Policisté očekávají účast zhruba deseti tisíc diváků.

„Zatím nemáme informace, jakým způsobem by se měli příznivci hostujícího klubu na zápas dopravit, proto bude od ranních hodin provádět monitoring pohybu osob po celém metropoli. V pohotovosti budou policisté z Oddělení doprovodu vlaků, připravena bude i cizinecká policie,“ dodala Miklíková.