Sportovní projekt magistrátu a nyní také šesté pražské městské části už podruhé hostí rozlehlý prostor u obory Hvězda. Na Vypich se běžkařský areál přesunul z Velké Chuchle, kde u dostihového závodiště fungoval od začátku zimy v roce 2011. U všech ročníků byla Kateřina Neumannová, olympijská vítězka (2006) a dvojnásobná mistryně světa (2005, 2007) v běhu na lyžích.

Webkamera
Podívejte se, jak to ve Skiparku vypadá. Více info ZDE.

„SkiPark navštívilo přes třicet tisíc lidí, školní lekce byly úplně plné, využilo je přes padesát škol. Pro některé děti i jejich rodiče to byla první šance poznat běžky,“ uvádí na oficiálních stránkách Skiparku Praha bývalá šampionka Neumannová, která bude i letos provozovat běžkařskou školu pro děti i dospělé nebo firmy.

Bez ohledu na Neumannovou se však může na Vypich přijít zdarma protáhnout kdokoliv. Nezáleží na věku ani na výkonnosti. Pořadatelský tým byl minulou sezonu spokojen s vyšší nadmořskou výškou i rozlehlostí plochy. Počáteční technické problémy se zasněžovacím systémem se podařilo vychytat. Ale kvůli teplému lednu se začalo až v únoru.

„Podívejte se na živý přenos z Vypichu, kde pro vás - stejně jako loni - chystáme běžkařskou dráhu. Zasněžování je připraveno, čekáme už jen na teploty kolem -3 stupňů,“ tvrdí radnice Prahy 6 na webových stránkách. Zasněžování je v pohotovosti už od 22. prosince, ale teprve až po Novém roce se zdá být počasí příznivější. Momentálně leží na louce na Vypichu pár centimetrů sněhu a do stopy už se vydávají první nadšenci.