„Pan prezident na náš Festival dorazil již podruhé a velmi nás to těší. Vnímáme to jako uznání naší práce,“ uvedl prezident Českomoravského svazu minipivovarů Michal Voldřich.

Festival se při úpatí Pražského hradu konal již po dvanácté. „Za těch jedenáct předchozích ročníků se výrazně zapsal do povědomí české craftové pivní scény. Jako reprezentativní degustační festival nemá u nás obdoby, takže se na něj sjíždí milovníci dobrého piva z celé republiky, kteří jej považují za jeden ze zlatých hřebů pivní sezóny,“ uvedl ředitel festivalu Jan Šuráň.

Do kalendáře si setkání pivovarníků a milovníků piva nezaisují jen tuzemští sládci a konzumenti. „Míří k nám také pivní fajnšmekři doslova z celého světa.Například z Anglie, Belgie, Švédska, Finska, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Francie, USA, a dokonce jsme zaznamenali zájem z Austrálie a Nového Zélandu. Poslední dobou počet zahraničních návštěvníků dosáhl 50 procent a další, doufám, budou stále přibývat," doplnil Šuráň.

Pivovary, které se festivalu účastnily, jsou členy Českomoravského svazu minipivovarů, pořadatele akce. Každý z pivovarů vybral svá dvě nejlepší piva. A nejen atmosféru festivalu, kterému opět přílo počasí, si všichni užívali. „Super, toto jsme nečekali. Překvapila nás skvělá organizace, kvalitní pípy, úžasná návštěvnost, rozmanitý výběr pivovarů, krásná lokace a pořadatelé zařídili i úžasné počasí,“ řekl s úsměveme Ondrej Seifert z pivovaru Tahoun.