„Křest“ nového zásahového auta připravují ochranáři na páteční odpoledne v Domě ochránců přírody v Michli. V rámci slavnosti chtějí nejen představit svého parťáka na čtyřech kolech, ale také se chystají vrátit svobodu některým volně žijícím živočichům, kteří byli v péči záchranné stanice Aves v Kladně. Má jít hlavně o vypouštění ježků, kteří se do péče ochránců přírody dostali na podzim kvůli nedostatečné váze nutné pro úspěšné zimování.

Mládě sýkorky se nepodařilo zachránit

Tým Pražské zvířecí záchranky se může pochlubit tím, že od roku 2009 pomáhal téměř čtyřem tisícům zvířat. Nejedná se ovšem o psy, kočky nebo jiné domácí mazlíčky. V poslední době to byli například strakapoudi (z nichž jeden měl zlomené křídlo a v druhém případě se jednalo o mládě, které svému majiteli přinesla kočka). Kočka taká chytila mládě sýkory, které se však bohužel zachránit nepodařilo. Zvířecí záchranka pomáhala také třeba mláďatům kosů – a dokonce i netopýrovi.

Noční letec, který zaletěl do bytu v Košířích, však pobyl v péči záchranky jen krátce. Protože nebyl poraněný, dostal netopýr najíst a napít – a večer byl vypuštěn zpět do přírody. Velkým zážitkem se pro děti z mateřské školy v Modřanech stalo setkání s opuštěným mládětem veverky.

Posledním přírůstkem byl zajíček