Demonstranti nesou mnoho českých vlajek, nad hlavami mají také pestrobarevné balonky. Akci doprovází dechovka a mažoretky. „Co nejvíce rodinek, kde jsou děti, máma, tatínek," píše se na jednom z transparentů.

„Každý den se desetitisíce rodin v České republice starají o své děti. Vychovávají nové občany, daňové poplatníky. Atmosféra ve společnosti i daňový systém přitom nezvýhodňují ty, kteří si vyberou úlohu zodpovědné výchovy nových generací. Ale spíš ty, kteří si vyberou pohodlný a nikým a ničím nevázaný životní styl," uvedla už dříve Jana Jochová z Výboru na obranu rodičovských práv.

Oslava životního stylu bez odpovědnosti? 

Účastníci průvodu Prague Pride podle ní ostentativně oslavují zábavu bez zodpovědnosti, navíc jsou podporováni dotačními programy, nadnárodními korporacemi, zahraničními ambasádami a obrovským mediálním zájmem. „My naopak oslavíme zodpovědnost zábavou. Česká rodina si to zaslouží," dodala Jochová.

Po příchodu na Kampu bude program pokračovat koncertem a rodinným odpolednem.

Pochodu Prague Pride, který jde v centru hlavního města ve stejnou dobu, ale po jiné trase, se účastní podle pořadatelů 15 tisíc až 20 tisíc lidí.

Čtěte také: Tisíce lidí se vydaly v průvodu na podporu sexuálních menšin