Lidé v průvodu nesli hesla jako „Klinika pro zdravější město" nebo „Ve službách naší Kliniky". Z amplionu hrála hlasitá hudba, lidé pochod doprovázeli bubnováním nebo pískáním. Trasa vedla většinou vedlejšími ulicemi, doprava v hlavním městě byla proto omezena minimálně. Akce večer pokračovala kulturními akcemi, například v klubech Podnik a Neon na Vltavské, v Dejvické Klubovně či v kavárně Potrvá.

Aktivisté objekt v Jeseniově ulici obsadili na konci listopadu, 9. prosince ho vyklidila policie. Mezitím i poté jednali s úřady, budova ale bude převedena na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS).

Squatting je součást demokracie

„O Kliniku nepřestáváme usilovat a možná se nám i podaří přesvědčit českou společnost, že squatting je neoddiskutovatelnou součástí demokratického systému," uvedli pořadatelé na webu. Petici na podporu Kliniky podepsalo na internetu přes 2000 lidí, další se podepsali na papírové archy.

V objektu, který dříve obývali narkomani a bezdomovci, chtěli aktivisté vybudovat autonomní sociální centrum. Bez státních dotací by chtěli provozovat nízkoprahový objekt, kde by se konaly přednášky, koncerty či promítání. Měla tam sídlit také například knihovna, lidová jídelna nebo svépomocná opravna.

Areál vlastní stát, spravuje ho prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Nyní ho převádí na GIBS, která o budovu projevila zájem.