Základních škol, které v Praze 4 fungují ve 21 objektech, spravuje městská část dvacet – a na modernizaci a údržbu se letos chystá vynaložit 61,4 milionu korun. Největší letošní akcí je kompletní rekonstrukce kuchyně v ZŠ na Planině za 35 milionů korun, 30 milionů letos padne na rekonstrukci historické budovy ZŠ Školní; veškeré opravy dohromady za 57, 5 milionu zde mají být dokončeny v příštím roce. Nákladná bude i rekonstrukce hřiště s výsadbou zeleně u ZŠ Sdružení za 8,19 milionu korun.

Další miliony jdou na provoz MŠ a ZŠ

Pro objekty mateřských škol je pak určeno 22,8 milionu. Na plánované zateplení plášťů střech a budov mateřských škol Spořilovská, K Podjezdu a Družstevní ochoz se zřejmě podaří získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí v celkové výši přesahující 11,7 milionu korun.

„Dalších více než 116 milionů korun dáváme na provoz mateřských a základních škol,“ připomněl radní pro oblast školství Jaroslav Míth (ODS). „Přes deset milionů korun investuje přímo odbor školství. Část peněz slouží k pořádání různých soutěží, podstatná část ale zůstává jako rezerva pro mimořádné výdaje,“ připomněl.

Největší letošní investiční akce do školství v MČ Praha 4:- MŠ Spořilovská, objekt Jihozápadní – rekonstrukce kuchyně, 5,8 mil. Kč
- MŠ Svojšovická – projekt na zakrytí dnes otevřených teras, 300 tisíc Kč
- ZŠ Na Planině, kompletní rekonstrukce kuchyně, 35 mil. Kč
- ZŠ Sdružení, projekt na rekonstrukci hřiště a zahájení výsadby zeleně, 8,19 mil. Kč
- ZŠ Školní kompletní rekonstrukce staré budovy z konce 19. století, stavět se bude v letech 2017/2018, letos v rozpočtu 30 milionů, celkové náklady 57,5 mil. Kč
- ZŠ Plamínkové – zázemí dopravního hřiště, 2 mil. Kč
- MŠ Spořilovská, objekt Trenčínská – zateplení pláště střechy 8,3 mil Kč
- MŠ K Podjezdu – zateplení pláště budovy 7,4 mil Kč
- MŠ Družstevní ochoz – zateplení pláště 6,2 mil Kč

Zdroj: Úřad Městské části Praha 4