Parkovné na celý den zde stojí 20 korun. Kromě toho chce TSK do konce roku otevřít další parkovací plochy typu P+R v Braníku a Běchovicích, celkem zde bude místo pro 400 vozidel.

Otevření blokoval spor s majitelem

Parkoviště na Opatově bylo po dva roky zavřené kvůli majetkoprávním sporům. Městu se letos v srpnu podařilo se soukromým majitelem dohodnout. „Okamžitě jsme přistoupili k instalaci veškerých potřebných technologií a znovuobnovení provozu parkoviště, včetně jeho napojení do systému P+R,“ říká ředitel TSK Jozef Sinčák.

close Parkoviště P+R v Praze. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in

Hlídané parkoviště bude otevřeno každý den od čtyř hodin ráno do jedné hodiny po půlnoci tak, aby byla zajištěna návaznost na metro.

V Běchovicích začne výstavba

Do konce roku TSK zahájí výstavbu dalších dvou P+R parkovišť. Na počátku letošního října začne výstavba parkovacích ploch nedaleko zastávky Praha Běchovice střed. Podle starosty Běchovic Ondřeje Martana se Běchovice stávají nejdůležitějším dopravním uzlem východu hlavního města Prahy.

„Budování parkovišť P+R vnímáme jako zásadní předpoklad pro fungující systém městské dopravy,“ vítá výstavbu starosta Běchovic.

Ve stejné době začne výstavba P+R parkoviště také u železniční zastávky Praha-Braník. Oba parkovací areály by měly být dokončeny začátkem letošního prosince.

Motoristé, kteří využijí služeb nového parkoviště v Běchovicích, budou moci dál do centra města pokračovat z nedaleké železniční zastávky. Příměstský vlak jezdí ze zastávky Běchovice-střed na Masarykovo nádraží přibližně 15 minut v půlhodinových intervalech. Parkoviště bude bezobslužné, tedy zpočátku bez poplatku.

Do centra rychle

„Naším cílem je na příjezdech do Prahy nabídnout řidičům možnost přesednout na MHD nebo příměstské vlaky, vyhnout se špičkám a rychle se dostat do centra,“ říká náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě).

„Do konce roku budou otevřena záchytná parkoviště na třech nových místech a pokračovat ve výstavbě chceme intenzivně i příští rok,“ dodává náměstek.

V první polovině příštího roku začne realizace dalších parkovišť v Praze-Hostivaři v ulici Dolnoměcholupská, kde bude 87 míst, a v Praze-Lipencích, kde zaparkuje 45 aut.