Nové podoby se dočkají stávající komunikace pro pěší, vzniknou nové záhony a celkově bude upravena zeleň. Náletové keře budou odstraněny, vzrostlé stromy ale budou v maximální možné míře zachovány. Mezi nimi vznikne i takzvaná bosá stezka.

„Důvodem pro proměnu zanedbané, nevyužité plochy, kde z původní prodejny stavebnin zbyla jen betonová rampa, je rozšířit nabídku rekreačních ploch občanům Prahy 12 o místo vhodné k relaxaci i aktivnímu odpočinku,“ uvedl Jiří Fremr, místostarosta pro investice Prahy 12.

Začne se letos v září

Podle něj se celkové náklady na realizaci vyšplhají na 18 milionů korun. Tyto prostředky městská část obdržela formou dotace z magistrátu.

S budováním parku, který ohraničí ulice Československého exilu, Povodňová, Píšovická a U Studny, se začne letos v září. V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele. S otevřením se počítá příští rok na jaře.

Kavárna i psí louka

Pro návštěvníky bude k dispozici pergola, parkové i kruhové lavičky, chytré lavičky, stojany na kola a ohniště. Součástí hřiště bude plocha na beach volejbal. Nedaleko dětského hřiště s trampolínami a houpačkami pak bude stát nová kavárna, ke které bude vstup i z ulice Československého exilu.

Na místě bude navíc vysázeno 98 listnatých stromů a 13 jehličnatých. Vedle skupin keřů pak v parku budou trvalkové i smíšené záhony.

Své místo bude mít v rekreačním areálu i vodní svět. Tvořit ho budou plochy vodních prvků a kanálků včetně vodního lesa z dlážděných kostek a brouzdaliště. Zdrojem vody bude vrt.

Chlupatí mazlíčkové si pak budou moci užívat výběh na oplocené psí louce.