Původně se zde měl nacházet hotel, ale investor i na základě slabšího výsledku cestovního ruchu i v rámci jednání s Prahou 1 svůj záměr přehodnotil. Na Národní třídě tak vzniká multifunkční objekt. V každém patře byl pak využit starý materiál z původní zástavby. V prvním patře bude Galerie Zdeněk Sklenář. V přízemí a suterénu pak vedle kavárny, restaurace a pivního baru se plánuje i kadeřnický salón.

Stavba se skládá ze čtyř podzemních a osmi nadzemních podlaží. Veškeré retailové plochy jsou pronajaty již před finálním dokončení projektu. Nyní své nájemce hledají kancelářské prostory. Podle Radka Procházky, vedoucího partnera poradenské společnosti Prochazka & Partners si kanceláře snadno naleznou své nájemníky i přes vyšší cenu nájemného, které se bude pohybovat na úrovni 25–30 EUR za m2. „Díky jedné z nejlukrativnějších adres v Praze bude zájem o tyto kanceláře zejména mezi poradenskými agenturami a právními kancelářemi. Celý projekt je naprosto unikátní a skvěle zpracovaný. Prostory nabízí širokou variabilitu,“ říká Radek Procházka.

Nejde o uzavřený palác

„Honosný název Palác Národní byl v průběhu realizace změněn na český Drn. Kromě toho, že přináší do centra kousek přírody v podobě porostlých teras podél fasády, zeleně ve dvoře i na střešní terase, staví se přátelsky k veřejnosti a není žádným uzavřeným palácem,“ řekl  ředitel investorské společnosti Sebre Jan Kubíček. 

Pozemek i s barokním objektem prodal magistrát investorovi v roce 2005 za 234 700 korun za metr čtvereční, celkem za skoro 184 milionů korun. Pozemek původně koupila společnost Dittrich, která ale nenašla pro stavbu investora, a tak stavbu zahájil Společnost Sebre. Za projektem budovy stojí architekt Stanislav Fiala, který propojil barokní objekt s moderním objektem.

Stavbě předcházel archeologický průzkum. Kromě mincí, sošek, meče či čtyři tisíce let staré vázy se objevily i dvě gotické studny, které architekt zapracoval do projektu.   „Na této poslední volné parcele v centru Prahy měl stát původně hotel. Změna záměru projektu otevřela objekt veřejnosti a vedla ke zmenšení podlahové plochy a s tím spojené kapacitní zátěže. Městská část Praha 1 proto záměr investora společnosti Sebre uvítala a vyšla mu maximálně vstříc při jednání o změně územního rozhodnutí a získání stavebního povolení. Polyfunkční objekt Drn je zcela v souladu se záměrem městské části oživit a revitalizovat Národní třídu. V uplynulých měsících již v prostoru mezi ulicemi Voršilská a Spálená došlo k rozšíření chodníku, výměně povrchu a v říjnu budou vysazeny stromy,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.