Naposledy takové hlášení policisté pozemní i ti z vrtulníku prověřovali v sobotu 16. prosince odpoledne na druhé straně Prahy. V parku proti motolské nemocnici, ale nic a nikoho podezřelého nezjistili.

Přímo na místě dvojnásobné vraždy v Klánovickém lese už několik hodin po odchodu kriminalistů vzniklo spontánně pietní místo. Lidé tam nosí květiny a zapalují svíčky. Místo v Klánovickém lese je plné suchého listí, a tak zřejmě kvůli nebezpečí vzniku požáru někdo dokonce donesl plechový truhlík s madly pro uložení zapálených svíček.

Paradoxně lidé právě v této části metropole už jakoby strach ani nevnímají a užívají si zbytek víkendu. Kolem místa vraždy už naprosto běžně běhají sportovci a na procházky chodí lidé sami, v párech nebo se svými zvířecími miláčky.

Z myslí ale tragickou událost, při níž dosud neodhalený vrah zastřelil muže a dítě v kočárku, bezpochyby nevytěsnili. Na to je událost příliš čerstvá.

Na místě dvojnásobné vraždy vzniklo pietní místo. | Video: Deník/Radek Cihla

Připomínají ji také automobily státní policie i pražských strážníků projíždějící Klánovicemi. A také strážníci se psy patrolující v tomto největším pražském lese na východě metropole.

Na jednom ze stromů poblíž místa činu, které je už běžně veřejnosti přístupné, se objevily stopy připomínající úsilí datla. Podle oficiálně nepotvrzených informací od oslovených místních obyvatel se však má jednat o práci kriminalistů, kteří z kmene vyjmuli projektil.

„Policie také hlídá jeden dům v Klánovicích, ale ten vám neukážu, protože v té ulici také bydlíme,“ potvrdila fotografovi Deníku poblíž pietního místa žena, která se bez obav v příjemném nedělním počasí procházela Klánovickým lesem.