Pro nejmenší děti je připraveno asi 30 atrakcí, mezi nimi třeba buggy auta, nafukovací skákadla nebo vláčky. Novinkou jsou dětské tanky, které jsou obdobou čtyřkolek a děti na nich budou jezdit v terénu.

Pro starší jsou nachystány adrenalinové atrakce, například zmíněný devadesátimetrový Tower. Na něm jsou lidé vyvezeni nahoru, kde se s nimi sedačka několikrát otočí a poté letí volným pádem 80 metrů. Svézt se mohou také na řetízkovém kolotoči, vysokém 50 metrů. „Nechybí samozřejmě stánky," dodal Kočka.

Atrakce zdarma

Součástí pouti bude den pro postižené děti, který se uskuteční 23. března. Veškeré atrakce budou pro děti v tento den zdarma. Součástí akce bude koncert, který se uskuteční od 15 do 17 hodin.

Pořadatelé nyní umisťují do areálu atrakce, které procházejí a kontrolují technici. V pátek by se měla uskutečnit kolaudace.

V pondělí zavřeno

Matějská pouť bude otevřena od úterý do pátku od 14 do 21 hodin, o víkendu a ve svátcích od 10 do 22 hodin. V pondělí je zavřeno. Plné vstupné o víkendu je 25 korun, v týdnu deset korun, děti do 120 centimetrů vstupné neplatí.

Tradice Matějské pouti je zaznamenávána od roku 1595. V areálu Výstaviště se koná od roku 1963. Slavnou se prý stala proto, že byla první jarní poutí v Praze a oslavou svátku sv. Matěje, který připadá na 24. února. Loni pouť navštívilo podle odhadu organizátorů více než půl milionu lidí.