Podle dopravního podniku nedojde k narušení kapacity přepravy, komunikační vozy jsou prý otevřeny všem cestujícím, tedy nejen těm, kteří se touží seznámit. Ve vagonech tedy může cestovat každý, kdo si chce třeba jen popovídat nebo nalézt partnera na tenis. „Prozatím se jedná pouze o pilotní projekt a budeme hodnotit jeho odezvu," řekl generální ředitel dopravního podniku Jaroslav Ďuriš.

Naučit lidi mluvit

Myšlenka na vytvoření speciálního vozu metra, kde by se mohli setkat ti, kteří by se rádi seznámili, vznikla v květnu letošního roku. Zájem o spuštění projektu si pak dopravní podnik ověřil v anketě.

Osmdesát procent dotázaných v ní uvedlo, že seznámit se v metru je možné, třetina dokonce už přátelství či lásku v podzemce našla. Projekt chce také mezi lidi navrátit mluvenou formu komunikace.

„V současné době, kdy převažují spíše elektronické formy komunikace jako SMS, mail či sociální sítě, je vhodné vrátit se k mluvenému slovu a tento způsob komunikace obrodit," řekl radní pro oblast dopravy Jiří Pařízek. Pomoci k tomu podle něj mohou i komunikační vagony.

Linka A je ze všech tras metra nejkratší, soupravy ji projedou za 21 minut.

Autor: Václav Orcígr