Luna je středně velká fenka křížence se světlou srstí. Na sobě měla hnědé kožené kšíry s popruhem a známku. Vyklouzla ze dveří akademie na Letné v ulici Jana Zajíce v úterý kolem 15. hodiny. Tuto lokalitu včetně Stromovky zná a bude se držela se v okolí a hledat svoji majitelku, která odcestovala na pár dní mimo Českou republiku.

Fenku se už po 24 hodinách podařilo chytit i přes to, že je velmi plachá a nedůvěřivá. „Pokud ji někdo zahlédnete, dejte nám prosím telefonicky na číslo 773 463 007 nebo do facebookové skupiny Hledá se Luna vědět aktuální polohu, kde jste ji zahlédli. Čím přesnější. Tím lepší. Budeme moc vděční za každého, kdo by nám pomohl hledat. Pronásledujte ji, ale nechytejte ani nekřičte. Je plachá a uteče,“ vysvětlila majitelka před nalezením Luny Dominika Reslerová.

Členové Letenské party a i další Pražané se po celou dobu snažili monitorovat pohyb Luny. „Běhá po Stromovce. Každá posila se hodí,“ uvedl na facebooku Pierre Urban ve středu odpoledne. Plachou fenku hledatl i její cvičitel, který do Prahy dorazil v odpoledních hodinách. 

Tříletá Luna se po čtyřiadvaceti hodinách konečně našla a pomohlo se jí odchytit. Nyní je v péči svého cvičitele, který si ji odveze na Slovensko, než se jí vrátí majitelé z Thajska. „Nemůžeme uvěřit, kolik vás pomáhalo. Mockrát vám všem moc děkujeme. Strašná spousta lidí byla Lunu venku hledat. My tady opravdu seděli celou dobu na mobilech. Je to hrozný ta bezmoc,“ uzavřela Dominika.