Na nich je investor připravený vybudovat za 80 milionů korun nejen halu s ledovou plochou, ale také venkovní hřiště pro sportování školáků. Informovala o tom mluvčí radnice Šárka Cicvárková.

„Je to záměr, který přinese Jižnímu Městu i škole další prostory pro sport, aniž by to městskou část stálo peníze z rozpočtu. Zpochybňování záměru nechápeme, je to pro naše děti, pro sportovní veřejnost," uvedl starosta Dalibor Mlejnský.

Praha 11 vloží do projektu pozemek po dobu trvání stavby, tedy na čtyřicet let s možností prodloužení tzv. práva stavby na dalších deset. Vše ostatní zařídí investor, společnost AR Delta. Na pozemcích u školy chce soukromý investor vybudovat multifunkční sportovní komplex se dvěma ledovými plochami, klubovým zázemím, šatnami, tělocvičnou a parkovištěm, zaměřený na provozování zimních ledových sportů. Dvě plochy, oddělené prostorem šaten a klubu, jsou určeny zejména pro lední hokej, bruslení a curling.

Provozovatel slibuje takové využití sportovišť, aby na nich mohly vzniknout speciální programy pro děti. Zároveň postaví multifunkční hřiště, které bude dopoledne sloužit dětem například pro tenis a další sporty, odpoledne pak veřejnosti.