Právě o Masarykovi mluvil prezident i před svými příznivci. Připomněl jim jeho odvahu, kdy nebyl uctívaných prezidentem, ale byl opovrhovaný veřejným míněním kvůli tomu, že mimo jiné vystupoval v případu Leopolda Hilsnera odsouzeného za vraždu švadleny Anežky Hrůzové na jeho obranu a požadoval revizi procesu.

„Mnohokrát se mu (Masarykovi) stalo, že mu dav vytloukl okna a studenti mu pískali u přednášek," řekl Zeman a současně poděkoval svolavateli akce, předsedovi Strany práv občanů Janu Velebovi za odvahu, že shromáždění zorganizoval v Praze, tedy v jediném kraji, kde prezidentské volby vyhrál jeho protikandidát Karel Schwarzenberg. „To chce taky kus odvahy," uvedl Zeman.

Zelené karty

Na akci pořadatelé rozdávali placky s nápisem Stojím si za svým prezidentem a symbolické zelené karty rovněž se Zemanovým portrétem jako protiváhu k červeným kartám, které vystavují Zemanovi jeho kritici. Na transparentech, rovněž zelených, které se objevily nad hlavami demonstrujících, bylo možné číst nápisy jako „Miloš Zeman – záruka české státnosti", „Podpora Zemana – podpora demokracie" nebo „Demokracie končí tam, kde začíná signál České televize".

Veleba v projevu mluvil v souvislosti s kritikou Zemana například o „ohýbání pravdy", „vnucování jediného názoru" a znevažování prezidenta". „Přišel čas, kdy je třeba konat," prohlásil Veleba, který z pozice senátora navrhuje omezení koncesionářských poplatků České televizi.

Mediální manipulace

O údajné mediální manipulaci hovořil taky Okamura, podle kterého svoboda slova nesmí být svobodou lhát. O Zemanovi Okamura řekl, že jde o silnou osobnost, nikoli stranickou loutku. Filip se v projevu vyslovil mimo jiné za mírové řešení konfliktů ve světě, zejména na Ukrajině. Na pódiu vystoupili taky například představitelé organizace důchodců a pohraničníků.

Mezi příznivci Zemana se ale objevilo i pár jeho kritiků, do davu zazněl ojedinělý výkřik „Miloše do koše". Jeden muž držel transparent s nápisem „Miloš mi prdel".

Zeman se stal prezidentem v první přímé volbě hlavy státu, dříve ji vybírali poslanci a senátoři. Lidé mu dali v hlasovacím finále přednost před předsedou TOP 09 Schwarzenbergem. Už toto klání společnost rozdělilo. A ačkoli Zeman v inauguračním projevu zdůraznil, že chce být prezidentem všech občanů, stále proti němu stojí značná skupina odpůrců.