Účastníci pochodu, kterým do kroku hrála hudba, s sebou nesli hesla na podporu monarchie, podobizny Františka Josefa I. nebo také vlajky Rakouského císařství a korunních zemí. Čas od času vzdávali čest králi.

Vizualizace pomníku Marie Terezie.
Pomník Marie Terezie postaví do září. Stát bude ve stejnojmenném parku

Po cestě se pochod několikrát zastavil, aby si za doprovodu dvacetičlenného orchestru mohli účastníci zazpívat rakouskou císařskou hymnu Zachovej nám hospodine či skladbu Za císaře pána a jeho rodinu. Pochod přitáhl velkou pozornost turistů, většina si ho natáčela na mobilní telefony, někteří se k průvodu i na část cesty přidali.

Panovník je vychováván k službě

„Nenechme si ideu koruny, která po staletí provázela generace našich předků v časech zlých i dobrých, vzít bezbožnými všehoschopnými hochštaplery," prohlásil na Hradčanském náměstí organizátor akce Petr Placák.

Radnice městské části Praha 6
Radnice sahají do rezerv, aby mohly opravovat svůj majetek

„Republikánský hrad společnost rozděluje, vyvolává v lidech zášť, štve jedny proti druhým, aby nebylo vidět na jeho falešnou hru," dodal. Lidé doprovodili jeho slova výkřiky „hanba".

Placák doplnil, že dědičná monarchie není založená na penězích nebo demagogii. „Královskou korunu nelze uplatit, ani si ji koupit," řekl. Panovník podle něj není národním mesiášem, který se ve jménu lidu staví nad parlament a pohrdá zákony a národem, „na který se demagogicky odvolává". „Je to člověk z masa a krve, který je od dětství vychováván k tomu, aby zemi sloužil," dodal Placák.

Pražský primátor Zdeněk Hřib poskytl 3. prosince 2019 rozhovor Deníku.
Puč! Zrada na voličích, křičí Piráti z Prahy 1. Pospíšil: Hřib vyvolává paniku

Účastníci akce se po skončení pochodu přesunuli do klubu Šatlava na Malé straně, kde redakce revue Babylon udělí Cenu Ferdinanda Dobrotivého.