Právě pro takový případ přichází s nabídkou vedoucí odboru organizace provozu pražského dopravního podniku Jiří Vodrážka: do lesa lze snadno vyrazit třeba tramvají. A dokonce i metrem!

Přístup je možný od křižovatky Vypich

Zřejmě nejoblíbenější houbařskou lokalitou je v metropoli Klánovický les. Dojet opravdu až k němu se dá vlakovou linkou S1 s výstupem v zastávce Praha Klánovice. Je také možné vyrazit autobusy do Újezda nad Lesy nebo do Klánovic.

V severozápadní části metropole se lákadlem může stát Obora Hvězda. „Nejrychlejší cesta vede ze zastávky Sídliště Petřiny (tramvajemi číslo 1 a 2 nebo autobusem 191) či přímo od stanice metra Petřiny,“ radí Aneta Řehková z centrály dopravního podniku. Přístup je možný rovněž od křižovatky Vypich, kde stavějí tramvaje na linkách 22 a 25 i několik autobusů. Ještě rychleji lze z centra dojet tramvají do Divoké Šárky. Konečnou zastávku tam mají linky číslo 20 a 26. Využít však lze rovněž autobusy do Nebušic.

V jižní části hlavního města patří k oblíbeným lokalitám Michelský a Kunratický les. Zde se přímo nabízí autobusová zastávka U Labutě nebo zastávky v oblasti Kunratic. Jen pár kroků k prvním stromům je to však i od stanice metra Roztyly a daleko to koneckonců není ani od stanice Chodov.