Žízní ani hladem žádný z návštěvníků rozhodně trpět nebude. V areálu Hostivařského koupaliště se nachází sedm občerstvoven od malých stánků po velkou zahrádku. Ne všechny bývají otevřené, ale na své si určitě přijdou jak milovníci klasické kombinace piva a klobásy (první stojí kolem třiceti, druhé kolem padesáti korun), tak fandové koktejlů či domácích limonád. Samozřejmostí je zmrzlina či ledová tříšť.

Po areálu je rozmístěn dostatek převlékáren a sprch. Návštěvníci si mohou lehnout na dostatečně prostornou pláž či se rozvalit pod strom na louku nebo molo. Pokud někdo raději sedí, nalezne na koupališti také spoustu laviček. Záchody jsou čisté, i když v trochu retro provedení pánové se musí spokojit se žlábkem namísto mušlí.

Voda je v pořádku

Voda je letos úplně v pořádku a nikdo se nemusí bát do ní skočit. Jak říká správce koupaliště Martin Slavík, letošní kvalita vody ho vzhledem k parnému počasí až překvapila. Kdyby se náhodou situace změnila, lidi se to hned dozví. „Kdyby se kvalita vody zhoršila tak, že by to bylo pro lidi nebezpečné, tak okamžitě pověsíme cedule," uvedl Slavík.

Komu se do vody nechce, může využít také možnosti zapůjčit si pramici, šlapadlo nebo třeba kajak. Na populární šlapadla si ale možná bude muset počkat. „Občas se na ně stojí fronta, protože je jich jenom pět a je o ně docela zájem. Lidi se tu o ně dokážou pomalu i porvat," říká s úsměvem slečna Kateřina, která v půjčovně pracuje.

Celodenní vstupné pro dospělého vyjde na osmdesát korun, pro děti do 140 centimetrů, důchodce a ZTP na padesát korun. Děti do sta centimetrů mají vstup zdarma, zvýhodněné jsou i rodiny s dětmi.

Správce koupaliště Martin Slavík řekl Pražskému deníku:

Správce Hostivařského koupaliště Martin Slavík má i přes týden, kdy je u přehrady méně lidí, co na práci. Brázdí areál na svém skútru a řeší problémy, které se vyskytnou, nebo třeba zaskočí u kasy. Občas se podle jeho slov přihodí i něco nepříjemného a musí se volat sanitka. Teď je to třeba kvůli vosám, občas se i někdo topí. Letos ale naštěstí na Hostivaři zatím nikdo neutonul.

Jak to vypadá letos s vodou?

Letos se voda drží, hygienici to opravdu hlídají a každý týden odebírají vzorky. Zatím nemáme žádné omezení, ani pro děti nebo pro těhotné ženy.

Co návštěvníky čeká?

Máme tu beach volejbal, multifunkční kurt třeba na tenis nebo nohejbal, dětské hřiště, je tu půjčovna loděk, surfů nebo šlapadel a dole je nudistická pláž. Plus tu máme různé akce, třeba teď v sobotu budeme mít festival aerobiku pod širým nebem.

Dominantou přehrady byl dříve tobogán. Co se s ním stalo?

Tobogán se rozebral, protože vrátili pozemek pod ním restituentům a ti ho tam nechtěli mít.

Plánují se nějaké nové atrakce?

Je připravený projekt s Prahou 15. Mělo by tu být vodní lyžování, vodní vlek, nové chodníky, aby se tu dalo jezdit třeba na bruslích, nové stánky s občerstvením, nová mola kolem vody a snad kanalizace. Uskuteční se to, až se najdou peníze.