Tradiční šlapadla můžete nahradit například motorovým člunem, grilovacím vorem, paddleboardem nebo horkou novinkou, kterou po Podolí půjčují nejblíže na Ibize. Efoil je na trhu přibližně rok a kombinuje surfování s létáním. Jde vlastně o prkno s bezdrátovým ovládáním a křídlem, jehož pomocí jezdec doslova létá nad hladinou.

close Zábava na Vltavě. info Zdroj: Deník zoom_in

„Efoil je prkno s elektrickým pohonem, na kterém se díky hydrodynamice vznesete nad vodní hladinu, a vyzkoušíte tak opravdu mimořádný pocit,“ uvedl provozní ředitel Žlutých lázní Petr Hozák. Zájemci budou pro jistotu v půjčovně vybaveni neoprenovým oblekem, záchrannou vestou a helmou, jízdu si však podle Hozáka osvojí během několika minut. Půlhodina „létání“ vyjde na 1200 korun.

Efoily však nejsou jedinou novinkou ve Žlutých lázních, kde tento týden zahájili sezonu. Sportovcům poslouží crossfitové hřiště, na němž se mohou protáhnout, cvičit s vahou vlastního těla či vzpírat. Na čtyři a půl metru vysoké cvičební konstrukci nechybí ani gymnastické kruhy a šály pro akrobatické cviky.

„Letní" snowboarding

Vyzkoušet si lze také jízdu na zařízení OneWheel XR. „Jde vlastně o snowboarding přenesený do letního období,“ vysvětlila mluvčí lázní Hana Tietze. Zařízení je podle Hozáka uzpůsobeno jak na jízdu na rovných površích, tak i v terénu.

Na Vltavu můžete vyrazit také na stále oblíbenějších paddleboardech. Jde o prkna podobná surfům, s nimiž se jezdec pohybuje pomocí pádlování. Kromě Žlutých lázní je půjčují například na Císařské louce.

Koho by už obyčejná rekreační jízda nudila, může se zapojit do sportovních lekcí přímo na hladině. Třeba přes stránky SUP-Trip se lze přihlásit na trénink jógy na těchto prknech. „Při józe na vodě doslova splynete s hladinou, posílíte vnitřní svaly, o kterých jste ani nevěděli,“ prozradili organizátoři lekcí Kryštof a Zdeněk Rubášovi.

Kapitánem i bez průkazu

Místo cvičení si zájemce může zvolit sám. „Na Střeleckém ostrově a především v jeho okolí na vás dýchne historie města z trochu jiné perspektivy. Klidnější vodu ale i prostředí najdete pro jógu ve Žlutých lázních, kde si užijete i meditaci,“ prozradili Rubášovi.

Na osmi kilometrech mezi Štítkovským jezem a zdymadlem Modřany se můžete prohánět, pokud si zapůjčíte motorový člun. U těch nejmenších s výkonem motoru do 4 kilowatt přitom není ani potřeba žádná licence či průkaz pro jejich řízení. Do plavidla se vejde až pět lidí a hodina jízdy vyjde zhruba na 600 korun, cena se v různých provozovnách mírně liší. Čluny půjčují například v areálu Vodpočívárna v Hodkovičkách a ve firmě Půjčovna lodiček na Císařské louce.