Vyrazte s rodinou či přáteli do víru velkoměsta. Hospody i restaurace jsou totiž v pohotovosti a mnoho z nich si nenechá ujít příležitost zvýšit si tržby prostřednictvím promítání napjatě očekávaného zápasu.

Zarytí sportovní fandové mohou zkusit některou z fotbalových hospod. Na nápor jsou připraveni například ve vršovické Waldesce nebo smíchovské restauraci Na Václavce. Zahanbit se však nenechají ani další podniky, třeba U Pramene v Dejvicích, v Potrefené Huse, v Jámě, Zlatých časech nebo nuselském Chapadle. Všude ale platí, že je lepší rezervace nebo riskujete, že vám nezbude než sledovat zápas „na stojáka". „Bohužel, už máme úplně plno. Jedině, že by někdo odpadl, ale o tom pochybuji," odpovídá na dotaz o obsazenosti obsluha restaurace Na Květnici.

Pokud chcete využít hezkého počasí a spojit příjemné posezení na zahrádce s fanděním, pak jsou ideálním místem Riegrovy sady. Velkoformátové plátno je v provozu pokaždé, když se koná nějaká významná sportovní událost. Zahálet nebude ani tentokrát. Pivo tu mají dobře točené a pochutnat si můžete na klobáskách vytažených přímo z grilu.

Kdo dřív přijde…

Ale pozor! Přestože se kapacita zahrádky zdá téměř nafukovací, leckdy je problém najít volné místo. A i v tomto případě platí, že kdo dřív přijde, ten si sedne. Na dvojitý sportovní zážitek láká prosecká Restaurace Na Bobovce, která nabízí nejen jízdu na bobové dráze, ale i přenos všech zápasů mistrovství Evropy.

Ještě dál jdou v divadle Archa. Navzdory tomu, že se tu večer odehrává koncert v rámci klubové noci, poběží současně i přímý přenos zápasu našich reprezentantů. „Chceme vyjít fanouškům vstříc a takto dojde k ideálnímu propojení umění a sportu," vzkazují z produkce.

Promítací plátno nebude chybět ani na Staroměstském náměstí, kde dokonce zahraje i skupina Clou.

Kde promítají Euro 2012

Bar Krákora, Praha 2, www.krakora.net

Irský bar J.J. Murphys, Praha 1, www.jjmurphys.cz

Pivnice U Pramene, Praha 6, www.upramene.com

Pivnice U Sadu, Praha 3, www.usadu.cz

Restaurace Waldeska, Praha 10, www.waldeska.cz

Potrefená husa, www.potrefenahusa.cz

Kolkovna, http://www.kolkovna.cz

Více informací na webu www.lunchtime.cz,   www.kamdnesvyrazit.cz

ANKETA: Věříte našim fotbalistům, že vyhrají nad Portugalci?

Viktor Němec

Jasně, s tátou budeme doma fandit, takže naši fotbalisté určitě vyhrají. A kolik? Aspoň 3:2.

Zdeněk Schwarz

Fotbal sice moc nesleduji, navíc během zápasu mám službu. Ale asi jako každý Čech věřím, že naši vyhrají.

Michal Moravec

Protože máme těžkého soupeře, výhru našich fotbalistů nepředpokládám. Tipuji to spíše na remízu 1:1.

Jiří Šroller

Portugalci jsou silný soupeř, ale našim fandím. Bude to těžký boj, ale nakonec určitě vyhrajeme 3:2.

Klára Milerová

Fotbalistům budu určitě fandit, když už se dostali tak daleko. Věřím, že Češi vyhrají nad Portugalci 1:0.

Miroslav Rambousek

S fotbalisty to moc dobře asi nedopadne. A když vyhrajeme, tak to bude spíše velká náhoda.

Radim Linhart

Fotbal tento rok vůbec nesleduji, protože jsem opravdu hodně pracovně vytížen. Českým fotbalistům ale samozřejmě fandím a věřím, že vyhrají.

Jiří Korynta

Diriguji v orchestru a udržet pozornost na zkouškách během zápasu je opravdu veselé. Kluci koukají na telefony a doufají, že naši vyhrají. Já jsem spíše hokejový typ.

Jiří Klema

Jsem bývalý fotbalista Dukly, takže si tuhle fotbalovou událost nenechám ujít. Určitě vyhrajeme jedním gólem. Našim fotbalistům budu fandit doma.

Kateřina Arazimová

Byla jsem v Polsku na zápase Česko-Řecko a bylo to úžasné. Našim fotbalistům rozhodně věřím, neměli by se podceňovat. Myslím, že dnešní utkání skončí 1:0 pro nás.

Marie Vaňková

Určitě budu našim fotbalistům fandit, z domova. Přece jen se dostali docela daleko. Věřím, že vyhrají, dají tak dva góly a Portugalci buď jeden, nebo žádný.

Patrik Kokta

Našim budu fandit, ale výsledek je asi jasný. Portugalci vyhrají, dají minimálně dva góly. Ale samozřejmě se může stát zázrak a naši vyhrají. Kéž by.