Dvacátý ročník konference Forum 2000 se koná od 16. do 19. října a jeho motto zní Odvaha převzít odpovědnost. Účastníci konference, mezi nimiž budou například i nositel Nobelovy ceny za mír a bývalý kostarický prezident Oscar Arias Sánchez nebo polský novinář Adam Michnik, budou hledat odpovědi na otázky, zda jsou demokracie schopné vytvářet silné osobnosti, kdo tito budoucí lídři jsou a zda je posilování autoritářství ve světě důsledkem slabosti demokracie.

Konferenci doprovodí i festivaly 

Doprovodný program konference nazvaný Festival demokracie by měl zástupcům občanské společnosti umožnit, aby představili veřejnosti své aktivity. Součástí akce bude i filmový minifestival, který ve spolupráci s festivalem Jeden svět představí snímky s tematikou lidských práv.

Hlavní program letošní konference Forum 2000 se tradičně uskuteční v paláci Žofín a bude otevřen veřejnosti. Pro účast na většině diskusí konaných v Praze je podle organizátorů nezbytné se předem registrovat prostřednictvím internetového registračního systému do 7. října.

Čtěte také: NG vystaví snímky buddhistických mnišek, má záštitu dalajlamy