Technická zpráva komunikací (TSK) zatím přislíbila, že do konce prázdnin budou obnoveny dva přechody na náměstí Bratří Synků v okolí lékárny a následně se pak bude pracovat na navrácení přechodu v centrální části náměstí Bratří Synků a v Táborské před nuselskou radnicí.

„Obnova posledních dvou zmiňovaných přechodů budou trvat déle, protože podle TSK budou na místě nutné ještě stavební úpravy,“ dodává zástupce starosty Prahy 4 pro dopravu Martin Hudec (ODS).

„Alespoň částečně se podařilo vyjednat navrácení přechodů na místech, kde byla pro chodce situace skutečně neúnosná. I dál ale apelujeme jak na magistrát tak na TSK, aby se obnovilo i zbývajících sedm přechodů,“ říká starosta Prahy 4 Pavel Horálek (ODS).

Trochu zbytečné výdaje

Praha 4 již na konci května kvůli bezpečnosti alespoň umístila u zrušených přechodů varovné cedule, které na změnu upozorňují. Pronájem těchto značek stál od konce května do konce července necelých 63 tisíc korun. Pět cedulí ale někdo ukradl, a tak musely být nahrazeny.

„Rozhodli jsme se, že kvůli začátku školního roku ponecháme varovné značky u zrušených přechodů ještě v září. Od října je ale na všech místech už budeme stahovat,“ informuje Horálek a dodává: „Jsme opravdu rádi, že se na vybroušených přechodech pro chodce nikomu nic nestalo.“ Celkové náklady na varovné cedule se vyšplhají ke 130 tisícům korun.