„Jsem přesvědčený, že provoz teď bude tišší a bezpečnější. Zúžením do jednoho pruhu se sníží průměrná rychlost, která zde byla dříve kvůli možnosti předjíždění opakovaně překračována, omezení hlučnosti navíc přispěje i nový povrch vozovky,“ uvedl místostarosta Prahy 14 Petr Hukal.

Ve zbylém prostoru vedle parkovacích míst nyní vede nový jízdní pruh pro cyklisty.

Stavební práce jsou už dokončené, v současnosti se předělává dopravní značení. Pracovníci Technické správy komunikací (TSK) vyměňují svislé značky, ale hlavně předělávají původní trasy jízdních pruhů a vyznačují nové.

„Bohužel dokončení se nedaří tak rychle, jak bychom si přáli. Sice u TSK neustále urgujeme uspíšení prací, ale zejména dořešení vodorovného značení komplikuje častější deštivé počasí,“ podotkl místostarosta.

V posledních týdnech docházelo k tomu, že řidiči byli zmatení a netušili, kudy mají vlastně jet, protože svislé a vodorovné značky si odporovaly. Těchto úseků ale postupně ubývá.

„Chápu, že pro občany může být stávající stav matoucí. Prosíme o trpělivost, náprava bude provedena v co nejkratším možném termínu, “ dodal Hukal.