V pondělí začne frézování vozovek na mostě i na rampě a příští týden ve středu začne bourání rampy. Silničáři zároveň začnou opravovat římsy na mostě. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) v týdnu řekl, že pro řidiče bude nejnáročnějších prvních deset dnů na Strakonické ulici, a to právě kvůli bourání nájezdové rampy, kdy bude silnice u mostu zúžena do jednoho jízdního pruhu. Plynulost dopravy na mostě by tím ale ohrožena být neměla.

Řidiči budou muset jet při opravě po objízdných trasách, které povedou zejména po Pražském okruhu, kde byl dočasně otevřen sjezd na Písnici, u Lihovaru vznikla zmíněná rampa pro otáčení a rozšířena byla kapacita křižovatky u mostu Závodu míru na Zbraslavi. Upraveny byly semafory na klíčových křižovatkách.

Zoo Praha představila v neděli 15. května 2022 pár luskounů krátkoocasých.
FOTO: Rarita v pražské zoo: pár luskounů krátkoocasých se představuje veřejnosti

Úpravy čekají také městskou hromadnou dopravu. Všechny autobusové linky jezdící přes nejvytíženější silniční most zůstanou zachovány, konkrétně linky číslo 118, 170, 190, 196 a 197. Pro jejich plynulejší příjezd jsou prodloužené vyhrazené jízdní pruhy v Jeremenkově, Vrbově, Modřanské a v ulici Ke Krči.

Pouze linka 125 bude v pracovních dnech od 6 do 20 hodiny rozdělena na dva samostatné úseky. První úsek bude objíždět zkrácenou trasu Háje – Sídliště Petrovice – Skalka a druhý pod označením X125 obstará úsek Jižní Město – Háje – Smíchovské nádraží. 

Posílena bude tramvajová linka č. 21.

Barrandovský most v Praze. Archivní foto.
Nervy i čas ušetří vlaky. České dráhy kvůli Barrandovskému mostu posílí spoje

České dráhy v souvislosti s opravou Barrandovského mostu od pondělí posilují železniční dopravu mezi Zbraslaví, Modřany a Braníkem. Zároveň radí cestujícím, aby k cestám mezi okrajovými čtvrtěmi a centrem Prahy využívali příměstské vlakové spoje, které mají během špiček krátké intervaly.