Mládě se podle Bobka narodilo v sobotu 22. prosince, matka Kijivu ho střeží, takže se pracovníkům zahrady ještě ani nepodařilo zjistit jeho pohlaví. „Podle prvních pozorování se zdá, že by to mohla být samička," naznačil ředitel.

Během Vánoc nabídne zoo svým návštěvníkům také nové slonice Tamaru a Janitu ze Srí Lanky. Pavilon velkých savců, v němž žijí, se zcela výjimečně otevře ve čtvrtek a pátek 27. a 28. září od 9:00 do 12:00. Návštěvníci budou mít příležitost přihlížet cvičení, koupání nebo krmení slonic i dozvědět se vše zajímavé o jejich životě.

Lidé mohou zvířatům popřát k Vánocům a přinést jim něco na zub: tvrdé pečivo, čerstvé či sušené ovoce a zeleninu, ořechy nebo piškoty. Při „komentovaném krmení" se dovědí, která zvířata si, podobně jako lidé, pochutnají na Štědrý den na rybě, která „dodržují bonton" ohledně oblečení ke svátečnímu stolu nebo která zvířata zajímá spíše obal dárku než jeho obsah.

Silvestr ve znamení komentovaných krmení

Poslední den v roce bude v zoo klidný a pohodový. Aby se návštěvníci zvládli připravit na večerní oslavy, zahrada bude zavírat ve 14:00. Pro všechny, kteří přijdou, bude opět připraven zajímavý program komentovaných krmení.

Do konce roku budou v pátek a sobotu také oblíbené noční prohlídky. Skupiny 25 návštěvníků vedené zkušeným průvodcem půjdou od hlavního vchodu v 17.00, 17.30 a v 18.00 za tygry a dalšími kočkovitými šelmami, velkými želvami nebo tučňáky. První skupina je pro rodiny s dětmi ostatní pro dospělé. Cena prohlídky je 250 korun pro dospělé, 160 pro děti a to včetně parkování.