„Na konci září byl dům zkolaudovaný. Chceme ho otevřít na začátku nebo nejpozději do poloviny listopadu,“ uvedla Petra Pospíšilová z firmy Sekyra Group, která je investorem multifunkčního projektu s názvem Myšák Gallery.

Původní cukrárna „Z kolaudace byla vyjmuta cukrárna, kterou hodláme otevřít až v polovině března příštího roku,“ dodala Pospíšilová. Důvodem zpoždění je fakt, že se investor v průběhu obnovy kubistického domu rozhodl, že cukrárnu rekonstruuje do původního stylu.

„Pomohou k tomu dobové plány a zachovalé štukové ozdoby. Přízemí cukrárny ozdobí repasované dřevěné obložení s asijskými motivy, částečně budou využity repliky vyrobené podle dobových fotografií z archivu města Prahy,“ popsala Deníku Pospíšilová. Architektem je Jan Špaček, který má za sebou například rekonstrukci kavárny Slavie na Národní třídě.

V důsledku zpoždění projektu cukrárny musel investor prodloužit smlouvu s Technickou správou komunikací. „Jedná se o prodloužení záboru komunikace ve Vodičkově ulici, který tento týden schválila rada,“ zdůvodnil Radovan Šteiner, radní pro oblast dopravy. Část chodníku bude podle investora průchozí.

Co nabídne Myšák Gallery? V obnoveném objektu budou luxusní obchody, kanceláře, ale také byty pro náročné klienty. Nejluxusnější apartmán by měl stát kolem 65 milionů korun.

„Je rezervovaný, ze dvaatřiceti bytů, které dům nabízí, je ještě volných osm,“ řekla Pospíšilová.

Součástí stavebního záměru je i vybudování nové pasáže, která spojí rušnou Vodičkovu ulici s poklidem Františkánské zahrady.

V polovině července loňského roku se dům zřítil a zůstala z něj pouze čelní rondo kubistická fasáda autora Josefa Gočára. Proč se skoro celý dům zřítil, se veřejnost dnes už těžko dozví. Policie případ odložila a magistrát v této souvislosti ani nepodal trestní oznámení.