Muže s batohem a psem, který předtím hrál v parku na kytaru, doprovodili policisté ze speciální pořádkové jednoty na služebnu v Krakovské, aby prověřili, zda má v pořádku doklady a zda nemá zakázán pobyt v Praze.

S ničím nebyl problém, a tak po krátkém zdržení mohla dvojice jít opět svou cestou; muž se totiž ničeho špatného nedopustil. Jen upoutal pozornost policistů v místech, která jsou pod bedlivým dohledem: okolí hlavního nádraží je nejen místem, kudy procházejí cestující, ale i oblíbeným shromaždištěm narkomanů a dalších osob pohybujících se na okraji společnosti. Oblast proto zůstává pod dozorem; dokonce tam lze někdy potkat i strážníky na koních. Na nejbližší období zde policie chystá i rozsáhlejší noční kontrolní akci.

Mimořádnou pozornost věnuje v pondělí pražská policie také dění v Edenu, kde se koná fotbalové utkání mezi celky Bohemians 1905 a AC Sparta Praha. „Do bezpečnostního opatření bylo nasazeno několik stovek policistů z řad antikonfliktního týmu, pořádkové, dopravní a kriminální služby,“ konstatoval Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie a připomněl, že při zajištění klidu a veřejného pořádku tradičně funguje spolupráce se strážníky.