„Rozšířili jsme relaxační prostor pro návštěvníky Petřína. Nově mohou v Květnici odpočívat v unikátním prostředí s kulisami barokních hradeb,“ uvedl v tiskové zprávě primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN), který má v městské radě v gesci právě životní prostředí.

Podle magistrátu je Květnice mezi všemi pražskými parky jedinečná svým pojetím i bohatou sbírkou různých dřevin a trvalek, kterých je zde více než sto. Po zkultivování a zpřístupnění zádní části Květnice by mělo místo sloužit odpočinku a relaxaci návštěvníků Petřína.

Kromě rostlin tu najdete i domek, který sloužil jako sklad zahradního nářadí. V historických podzimních prostorách byl dříve muniční sklad. Před zásahem úředníků byly objekty v havarijním technickém stavu, sklepení se stalo útočištěm bezdomovců. 

„V rámci rekonstrukce byl zlikvidován bývalý sklad a odstraněna byla náletová vegetace. Důkladným vyčištěním a opravou prošly i podzemní prostory, včetně zajištění vnějších zdí a vstupní klenby. Prostor zahrady byl doplněn schodišti, opěrnými zídkami a zabudovanými lavicemi, které slouží návštěvníkům k posezení a odpočinku,“ popsal mluvčí magistrátu Vít Hofman.