"O2 arena za období svého fungování prokázala schopnost úspěšně pořádat největší světové hudební nebo sportovní akce. Zároveň jsme si ale uvědomovali, že přímo v rámci objektu máme k dispozici rozsáhlý prostor, který není efektivně využíván," řekl na tiskové konferenci Shaffer. Rozhodnutí o dostavění malé arény padlo prý ve druhé polovině roku 2005.

Prostor pro tisíce návštěvníků 

Nový komplex navazuje na O2 arenu z jižní strany a má rozlohu 50 tisíc metrů čtverečních. Po dokončení dostavby bude mít 21 sálů různých velikostí a s celkovou kapacitou 10 tisíc návštěvníků. Jen největší sál pojme až 4500 lidí. Bude využíván pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání. Tribuny budou zatahovací.

Nové centrum by mělo sloužit především pro pořádání velkých mezinárodních koncertů a firemních akcí. "O2 universum bude po dokončení prostorem pro mezinárodní kongresy, jaký v Česku dosud neexistoval. Díky možnosti propojit nově dostavovaný komplex se stávající O2 arenou na všech čtyřech plánovaných podlažích získáme prostor až pro 28.000 návštěvníků. Navíc s dostatkem výstavní plochy, restaurací všech kategorií a téměř neomezenými možnostmi pro jakékoliv uspořádání prostoru dle přání klienta,"  dodal Schaffer.

Přestavba budovy začala 

Základní (hrubá) stavba byla postavena ve stejné době jako O2 arena, tj. v letech 2003 – 2004. Počítalo se s tím, že bude sloužit jako hokejová tréninková plocha, vč. dalších ploch pro komerční a sportovní využití.

Nové centrum O2 areny projektovala společnost ATIP - architekti Martin a Vladimír Vokatí a přestavba budovy už začala v říjnu loňského roku. Nyní začíná nová výstavba. Na východní straně O2 areny vznikne hotel s kapacitou 300 pokojů, který by se měl začít stavět na jaře příštího roku a společnost má už pro něj územní rozhodnutí. Otevřen má být o rok později, tj. v roce 2020.