Ušetří tak stovky tisíc korun ročně. Ředitel strážníků Eduard Šuster řekl, že tímto krokem budou dořešeny téměř všechny personální změny. Šuster po svém nástupu do funkce zahájil řadu změn, snížil počet náměstků, dalších vedoucích pracovníků i úředníků. Od začátku září tak na úkor úřednických pozic přibylo v ulicích 170 strážníků. Změny se dotkly 250 pracovních míst, což je deset procent z celkového počtu zaměstnanců městské policie.

„Navrhujeme zrušení pětadvaceti míst na patnácti obvodních ředitelstvích. Budeme o tom ještě jednat s odbory," uvedl ředitel. Poslední fáze reorganizace se dotkne 19 pracovních míst s příplatkem za vedení a šesti lidí působících v administrativě. Na většině obvodních ředitelství se sníží počet zástupců ředitelů, někde ze čtyř na dva. Konkrétní úsporu spojenou s organizačními změnami vyčíslí městská policie do jara.

Ředitel strážníků se už dřív nechal slyšet, že se takto snaží napravit přebujelost v městské policii z minulosti. Účelem je podle něj řádně napravit dosavadní nesystémový stav, kdy někteří vedoucí šéfovali pouze jednomu nebo dvěma podřízeným. Smyslem také bylo dostat co možná největší počet zaměstnanců do přímého výkonu služby,  a zlepšit tak bezpečnostní situaci v Praze.