Při bohoslužbě ve Svatovítském chrámu na Hradčanech byly na oltář položeny růže, jedna za každou oběť. „Jednu přidáme i za toho, který se nechal zlem tak ovládnout a tak zmanipulovat, že se stal nástrojem příšerné smrti," řekl arcibiskup Jan Graubner, který ceremonii vedl. Doplnil, že tak chce vyjádřit víru, že láska musí nakonec vždycky zvítězit.

Přítomné vyzval, aby nezavírali oči před zlem. „Pokud nechceme zlu podlehnout, musíme se proti němu umět postavit," uvedl.

Zdroj: Radek Cihla

Rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková v závěru mše poděkovala všem, kdo posílají slova podpory, aktivně pomáhají i zdravotníkům a členům integrovaného záchranného systému. „I nadále si pomáhejme, buďme k sobě dobří, buďme k sobě ohleduplní a vzájemně si prosím buďme oporou. V tyto těžké chvíle by nikdo z nás neměl zůstat sám," dodala.

Mše ve Svatovítském chrámu na Hradčanech se zúčastnil prezident Petr Pavel s předsedy obou komor Parlamentu.

Hasičská stanice Holešovice, minuta ticha za oběti pražského útoku.
Rozezněly se kostelní zvony. A pak ticho. Památku obětí střelby uctili i hasiči

Střelba v univerzitní budově na pražském Starém Městě je nejtragičtější takový případ v historii Česka, vyžádala si 14 obětí na životech. Dalších 25 lidí bylo zraněno. Zemřel i útočník, který nakonec obrátil zbraň proti sobě. Podle policie na škole střílel čtyřiadvacetiletý student fakulty. Ještě předtím podle policie zastřelil muže a nemluvně v Klánovickém lese.